Gippel, Göller

Zelený, zelenější: Gippel a Göller. Tato horská dvojčata jsou ideálním cílem pro příznivce horolezectví, turistiky a houbaření.

Mezi vrcholy Gippel a Göller leží poslední zbytky pralesů v Evropě. V zelené kulise se nejzalesněnější část Rakouska ukáže z té nejkrásnější stránky: z hledačů hub se stanou nálezci a alpinisté najdou své štěstí na horských stezkách a výstupech.

Dvojčata ze St. Aegydu
Horská dvojčata zvou turisty a milovníky přírody k aktivnímu odpočinku pro duši a tělo. Velký bratr Göller se svými 1 766 m nadmořské výšky trochu přerostl svého menšího sourozence Gippela s výškou 1 669 m. Oba bydlí v St. Aegydu am Neuwalde, nejvíce zalesněné obci Rakouska zahalené do zelených šatů.

Zvířecí hvězdy a turističtí profíci
Kromě temně zelené idyly stojí určitě za viděnou světově ojedinělé Velbloudí divadlo Kernhof s lamami, opičí skupinou a ovčákem v hlavních rolích. Region nejlépe poznáte na „ochutnávkovém kurzu nordic walking“, jenž pořádně rozproudí váš krevní oběh a srdce.  

Od houbaření po horolezectví
Nádherná pěší túra mezi horskými dvojčaty vede přes pestrobarevné pastviny a pralesem Lahnsattler Urwald, kde jsou houbaři většinou úspěšnými hledači. S trochou štěstí zahlédnete i jelena na pastvinách Gippelalm nebo Niederalm. Kdo preferuje více dobrodružství, může vyrazit na vysokohorskou ferratu z Traisenbergu do Jodelbodenu!