Jakou vzdálenost byste ušli?

300 kilometrů a téměř 11 000 výškových metrů: dálková turistická trasa podél Vídeňského alpského oblouku není pro slabé povahy a vyžaduje určitou fyzickou zdatnost.

19 etap a perfektní značení - malý, ale velkolepý Vídeňský alpský oblouk: Z kopců Bucklige Welt vede přes zelené horské pastviny na hřebeni Wechsel do lesnatého kulturního světa Semmeringu a na nejvyšší vrcholy země Rax a Schneeberg - zpět do Wiener Neustadtu vede přes Gutensteinské Alpy a údolí Piestingtal s výhledem na impozantní krasovou plošinu pohoří Hohe Wand. O zvláštním kouzlu této dálkové turistické trasy jsme hovořili s dobrodruhy Franziskou a Felixem Consolatiovými, zatímco horský vůdce Peter Groß a bývalý hoteliér Eduard Aberham nám přiblížili svou horskou filozofii: představujeme nejkrásnější sluneční vyhlídky i zvířata ve Vídeňských Alpách, která nesmíte minout.

Turistický kompas: Cesta vede tudy.

Objevitelská trasa: k určení směru použijte turistický kompas. Zde na první pohled uvidíte, kudy vedou nejkrásnější túry a kde jsou nejlepší místa k přenocování.

Pokud chcete zjistit ještě více...