Pěší turistika ve Vídeňských Alpách, © Franziska Consolati

Nejkrásnější turistické stezky pro pokořitele vrcholů a požitkáře v Dolním Rakousku

Horolezci i hobby turisté pozor! Vzali jsme si důkladněji pod lupu síť turistických stezek v Dolním Rakousku v celkové délce 15 000 km: pravá podoba přírody a života se nenajde ve velkoměstě, ale zcela jednoduše na venkově. Stačí jen nechat pohled klouzat přes vrcholky hor a rychle se dostaví blažený pocit dovolené. Putujte od chaty k chatě, vyšplhejte se na vrchol a kochejte se výhledem na rozlehlé tradiční pastviny: na následujících turistických stezkách bude chuť z pohybu vaším stálým horským průvodcem.

Přírodní park Ötscher-Tormäuer: vysoké vrcholy, hluboké rokle, © Niederösterreich Werbung/ Andreas Jakwerth

Přírodní park Ötscher-Tormäuer: vysoké vrcholy, hluboké rokle

Kolem symbolu Mostviertelu, vrcholu Ötscher vysokého 1 893 m n. m., se rozprostírá největší přírodní park Dolního Rakouska s rozlohou 170 km2. Co okouzlí jak milovníky přírody, tak i horské dobrodruhy, je původní panenská příroda a proměnlivá scenérie z bizarních skalních útvarů, hlubokých roklí, vodopádů, jeskyní, tichých lesů, pastvin, jezer a nádherných vyhlídek.

Číst dále
Welterbesteig Wachau, © Donau Niederösterreich/Steve Haider

Památka světového dědictví Wachau: turistika s jedinečnou kulisou

Turisté požitkáři jsou ve Wachau, regionu zapsaném na seznamu UNESCO, na správném místě: nejenom díky světově proslulým vínům a meruňkám z Wachau, ale také díky vlastnímu převozu zavazadel se turistika v památce světového kulturního dědictví stává zážitkem plným pohody. A to ještě vůbec nezmiňujeme bohatství hradů, zámků a zřícenin.

Číst dále
Kitzhütte, Mostviertel, © Mostviertel Tourismus/Theo Kust

Atmosféra horské chaty a opojení na pastvinách v Mostviertelu

Nejen zvířata milují salaše a pastviny. Také turisté vítají pestré louky, krásné výhledy do údolí a samozřejmě tradiční horské chaty, v nichž srdeční majitelé hýčkají pokořitele vrcholů vydatným občerstvením. A v Mostviertelu je samozřejmě dobré si udělat čas také na skleničku místního alkoholického „moštu“.

Číst dále
Schneeberg, © (c) Wiener Alpen/Franz Zwickl

Schneeberg s těmi nejlepšími: trůn pro každého

Východ slunce na Schneebergu se vryje nadlouho do paměti. A aby se nepropásl ranní rozbřesk, je potřeba vklouznout do turistických bot již uprostřed noci. Na ranní túru vyrazíte z Puchbergu, turistické vesničky na úpatí Schneebergu. Se zkušeným horským průvodcem Peterem Großem vystoupáte na vrchol. Horský den bude kompletní až s pocity štěstí ze zdařilého výstupu a následným oddechem v restauraci Schneeberghof.

Číst dále